Wróć do listy

Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi aktualnościami CH Karolinka.

Strefa Nowych Technologii

Data aktualizacji 01.09.2016

Serdecznie zapraszamy do naszego centrum do Strefy Nowych Technologii, którą będziecie mogli odwiedzić od 1 do 11 września w godzinach 10-20. W godzinach 10.00 – 15.00 będą prowadzone specjalnie przygotowane działania dydaktyczne.

Strefa Nowych Technologii to niesamowita, multimedialna podróż po świecie nowinek technicznych. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci w formie zabawy będą mogły zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami techniki i informatyki, dowiedzieć się jak technologia zmienia nasze życie oraz w jakich dziedzinach ją wykorzystujemy. Zajęcia są dostosowane programowo dla dzieci w wieku przedszkolnym,  szkolnym i gimnazjalnym, a ich celem jest poszerzenie wiedzy przekazywanej na lekcjach informatyki oraz rozbudzenie zainteresowań w dziedzinie nowych technologii. Interaktywne lekcje poprowadzą profesjonalni animatorzy, którzy przybliżą odwiedzającym wszystkie atrakcje strefy:

STREFA DRUKU 3D - pierwszym punktem programu jest wprowadzenie odwiedzających w świat druku 3D. Dzieci dowiedzą się o praktycznych przykładach wykorzystania tej technologii, która       z powodzeniem znajduje swoje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu (wojsko, motoryzacja, architektura, medycyna) oraz w życiu codziennym. 

STREFA LEAP MOTION - w tej strefie prezentowane będzie urządzenie Leap motion, które           z niewiarygodną prędkością śledzi nasze ręce i palce dając możliwość bezdotykowego sterowania komputerem. Między ekranem, a odbiorcą tworzy się przestrzeń dająca możliwość sterowania, grania oraz tworzenia multimedialnej rzeczywistości. Dzieci przebywające w strefie będą miały     do dyspozycji mutlimedialny infokiosk z aplikacją pozwalającą na rzeźbienie trójwymiarowych przedmiotów przy użyciu szerokiej palety narzędzi. 

STREFA OCULUS RIFT - kolejną atrakcją strefy nowych technologii jest Oculus Rift, czyli innowacyjne urządzenie dające odbiorcom absolutnie nowe doznania w postrzeganiu trójwymiarowego obrazu. Zakładając gogle Oculus Rift wchodzimy do świata 3D, który możemy oglądać w pełnym trójwymiarze, patrzeć w górę, w bok, obracać się.  Wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym dając poczucie poruszania się w naturalnym świecie. Dzięki aplikacji Roller Coster, można pokonać kolejne zapierające dech w piersiach zakręty kolejki górskiej.

STREFA ROZRYWKI SPHERO i DICE+ -kolejną z atrakcji jest Sphero, czyli zaawansowana technologicznie mała kulka, w której wnętrzu umieszczono specjalne mechanizmy pozwalające na jej poruszanie się we wskazanym przez użytkownika kierunku. Dzięki wbudowanemu panelowi LED może ona świecić na różne kolory, a sterowanie odbywa się za pomocą smartfona lub tabletu         z dedykowaną aplikacją. Do dyspozycji odwiedzających oddamy specjalnie przygotowany tor przeszkód po którym będzie można poruszać się kulką Sphero. Moc atrakcji czeka również dzieci w strefie gier DICE.  Dice to elektroniczna kostka zamieniająca tablet w interaktywne centrum rozrywki. Kostka łączy się z tabletem za pośrednictwem Bluetooth, dając nieograniczone możliwości zabawy. Do dyspozycji oddajemy grę potwory oraz symulator lotu samolotem.

MOBILNY GREEN-BOX - na koniec dzieci spędzą ciekawie czas w wirtualnym studiu fotograficznym. Pobyt w strefie pozwoli na poznanie technologii wykorzystywanej na co dzień       w filmie i programach telewizyjnych. Dzieci będą mogły zrobić sobie zdjęcia w dowolnie wybranej komputerowo scenerii. Finalną fotografię będzie można wysłać na adres mailowy odbiorcy lub zamieścić w social mediach.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej Strefy Nowych Technologii. Czas trwania zajęć to ok 50 minut. Maksymalna liczba dzieci mogących jednocześnie wziąć udział w lekcji to 25 osób.

Termin zajęć dla szkół i przedszkoli: 1 – 11 września w godzinach 10.00 -15.00. Zapisy na zajęcia :

tel: 664 469 254, email: nowetechnologie@elpadre.pl

 

Karolinka 

jesteś w centrum

nowych technologii