W Dniu Kobiet CH Karolinka zachęca do wsparcia kobiet z Ukrainy

2022-03-08

·       8 marca, w godzinach od 11 do 19.00, na terenie CH Karolinka w Opolu, działa specjalna strefa kobiet, gdzie można nie tylko złożyć życzenia, ale też wesprzeć materialnie ukraińskie kobiety

 

W Centrum Handlowym Karolinka w Opolu, trwa zbiórka darów dla Ukrainy. Każdy, kto chce wspomóc lokalne organizacje działające na rzeczy uchodźców z Ukrainy, może to zrobić przychodząc do strefy Info Punktu w Karolince. Dodatkowo, tylko dziś, z okazji Dnia Kobiet, utworzono specjalną strefę życzeń dla kobiet z Ukrainy. Wszyscy odwiedzający będą mogli wpisywać życzenia na kwiatach w barwach Ukrainy, które następnie stworzą bukiet dobrych myśli.  

 

W tym roku Dzień Kobiet przypada w szczególnym czasie. Nasze myśli są blisko Ukrainy, wszyscy starają się pomagać i wspierać zarówno tych co pozostali w kraju, jak i uchodźców znajdujących schronienie w Polsce. Od soboty 5 marca, w Karolince prowadzona jest zbiórka darów dla … Dodatkowo tylko dziś, 8 marca, z okazji Dnia Kobiet, w godzinach od 11.00 do 19.00 działać będzie specjalna strefa życzeń dla kobiet z Ukrainy. W centralnym punkcie CH Karolinka powstała strefa życzeń, którą rozpoznać można po dużych rozmiarów literze „K” ozdobionej kwiatami w kolorach ukraińskiej flagi, na których każdy odwiedzający może wypisać życzenia, słowa wsparcia.

 

Również przy tej okazji, każdy klient będzie mógł materialnie wesprzeć ukraińskie kobiety, wrzucając do specjalnie ustawionych koszy potrzebne uchodźcom produkty. Najbardziej niezbędne są środki higieny osobistej i czystości dla kobiet, a także produkty dla niemowląt.

 

- Zachęcamy gorąco do odwiedzenia dziś naszego centrum, do złożenia życzeń w specjalnie przygotowanej strefie i wsparcia naszej zbiórki produktami dla kobiet i dzieci, kosmetykami czy produktami higienicznymi – podkreśla Aleksandra Mastalerz, Marketing Manager NEPI Rockcastle.

 

Lista produktów, które można dziś przynosić do strefy kobiet to:

-      żywność sucha

-      produkty spożywcze dla dzieci - słoiczki, kaszki, soczki

-      produkty higieniczne dla kobiet - podpaski, tampony

-      produkty dla kobiet w połogu

-      akcesoria do pielęgnacji włosów - szczotki, grzebienie

-      chusteczki nawilżające

-      laktatory

-      smoczki i butelki - bardzo prosimy, aby były nowe

 

Punkty zbiórki darów przy Info Punkcie w CH Karolinka jest otwarty codziennie z wyjątkiem niedziel od 11.00 do 19.00. Najpotrzebniejsze rzeczy to:

 

-      żywność z długim terminem ważności i ta, która nie wymaga przechowywania w lodówce: soki, napoje, mleko dla niemowląt

-      rzeczy dla dzieci: laktatory, inhalatory, butelki, smoczki, pieluchy, materiały dla kobiet w połogu. BARDZO PROSIMY ABY SMOCZKI I BUTELKI BYŁY NOWE

-      ubrania: bieliznę, piżamy

-      artykuły higieniczne: proszki do prania, żele do mycia, płyny do czyszczenia, papier toaletowy, szampony, płyny do mycia dla dzieci, itp.

-      małe AGD: kuchenki elektryczne jednopalnikowe, garnki, patelnie, deski do krojenia, czajniki, itp.

-      suszarki do włosów, szczotki do włosów

-      dla zwierząt: karma, obroże, smycze

 

 

***

 

Centrum Handlowe Karolinka jest największym kompleksem handlowo-usługowym w Opolu, a także miejscem spotkań rodziny i przyjaciół.  Na powierzchni aż 70 tys. m² Centrum posiada szeroką ofertę 170 sklepów i punktów usługowych - od spożywczych, przez wyposażenie wnętrz, aż po ekskluzywne butiki oraz rozległy parking z 1200 miejscami postojowymi. Przemyślany podział centrum na galerię handlową i park handlowy w sposób czytelny wyróżnia dwie strefy Karolinki, ułatwiając odwiedzającym dokonanie zakupów. Ze względu na wygodę klientów zdecydowano się na parterową formę budynku. Cała konstrukcja zyskała na lekkości dzięki długiej, lekko falującej fasadzie, która liczy aż 1,2 km. Kolorowe, miękkie pufy w kształcie logo centrum, zegar słoneczny przy wejściu sprawiają, że wyróżnia się ono ciepłą i pozytywną atmosferą.

 

Właścicielem CH Karolinka jest Nepi Rockcastle sp. z o.o., a zarządcą Sierra Balmain Property Management.

Więcej na https://www.ch-karolinka.pl/

 

Kontakt dla mediów: Kamila Żyżkowska, e-mail: k.zyzkowska@corevalues.pl, tel.: +48 601 805 484