Światowy Dzień Zdrowia w Centrum Handlowym Karolinka

2022-04-06

Jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy? Jak zapobiegać chorobom nowotworowym? Jak zmierzyć poziom cukru we krwi? To część zagadnień, na które będzie można znaleźć odpowiedzi w czwartek, 7 kwietnia w godzinach od 14.00 do 18.00 w Centrum Handlowym Karolinka w Opolu. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia celem, którego jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej istotne problemy zdrowotne i tak dzisiaj ważną profilaktykę. Organizatorem akcji jest IFMSA – Poland Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny w Opolu, partnerem wydarzenia Fundacja DKMS. 

- To już nasza kolejna współpraca z opolskimi studentami Uniwersytetu Medycznego. Nasi klienci chętnie uczestniczą w akcjach prozdrowotnych. Mam nadzieję, że znajdą czas, by i tym razem przy okazji zakupów zadbać o swoje zdrowie. Pamiętajmy, że dzięki profilaktyce możemy zapobiegać chorobom lub diagnozować je na wczesnym etapie ich rozwoju. Zapraszamy mieszkańców Opola i okolic do tego, by korzystali z bezpłatnych badań oraz porad – mówi Aleksandra Mastalerz, Regional Marketing Manager z NEPI Rockcastle.

Tego dnia do dyspozycji klientów centrum handlowego zostanie oddanych kilka punktów, przy których zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z porad związanych m.in. z profilaktyką nowotworu piersi czy prawidłowym badaniem poziomu cukru we krwi. Odbędą się też pokazy udzielania pierwszej pomocy. Specjaliści medycyny ratunkowej opowiedzą też jak postępować w takich sytuacjach.

 

Punkty ustawione zostaną w pobliżu Costa Caffee, obok ogródków kawiarni. Podczas czwartkowej akcji będzie też można odwiedzić stoisko Fundacji DKMS, gdzie chętni będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. 

 

 

 

 

 

***

 

Centrum Handlowe Karolinka jest największym kompleksem handlowo-usługowym w Opolu, a także miejscem spotkań rodziny i przyjaciół.  Na powierzchni aż 70 tys. m² Centrum posiada szeroką ofertę 170 sklepów i punktów usługowych - od spożywczych, przez wyposażenie wnętrz, aż po ekskluzywne butiki oraz rozległy parking z 1200 miejscami postojowymi. Przemyślany podział centrum na galerię handlową i park handlowy w sposób czytelny wyróżnia dwie strefy Karolinki, ułatwiając odwiedzającym dokonanie zakupów. Ze względu na wygodę klientów zdecydowano się na parterową formę budynku. Cała konstrukcja zyskała na lekkości dzięki długiej, lekko falującej fasadzie, która liczy aż 1,2 km. Kolorowe, miękkie pufy w kształcie logo centrum, zegar słoneczny przy wejściu sprawiają, że wyróżnia się ono ciepłą i pozytywną atmosferą.

 

Właścicielem CH Karolinka jest Nepi Rockcastle sp. z o.o., a zarządcą Sierra Balmain Property Management.

Więcej na https://www.ch-karolinka.pl/

 

Kontakt dla mediów: Kamila Żyżkowska, e-mail: k.zyzkowska@corevalues.pl, tel.: +48 601 805 484