Wystawa „Kobiety silne i wytrwałe”

Wangari Maathai, Coco Channel, Maria Skłodowska-Curie, Nellie Bly, Katherine Johnson, Malala Yousafzai – kobiety od zawsze wpływały na rzeczywistość. Czas poznać je lepiej!

Zapraszamy na inspirującą lekcję historii #dlacałejrodziny do Centrum Handlowego Karolinka! Będzie na Was czekać 20 wspaniałych kobiet, pionierek z różnych kontynentów i epok, które łączy odwaga i niezwykła charyzma. Poznacie m.in.: Nellie Bly – pierwszą korespondentkę wojenną w dziejach mediów, Wangari Maathai – pierwszą kobietę z tytułem doktora w Afryce Wschodniej i Środkowej oraz Katherine Johnson – dzięki jej kartom nawigacyjnym i obliczeniom map astronomicznych załoga misji Apollo 13 bezpiecznie wróciła na Ziemię.

Wystawa będzie do obejrzenia od 2 do 14 marca w CH Karolinka, przy wejściu głównym, obok kawiarni Kofeina. Nie może Was zabraknąć!

Ciekawostka na zachętę: Wiedzieliście, że Maria Skłodowska-Curie była jedną z pierwszych kobiet na świecie, które uzyskały prawo jazdy? Maria prowadziła również samochody ciężarowe, którymi podczas I w.ś. woziła rentgen na pola walk, by badać rannych żołnierzy.