EKO Przystanek 

Czy wiesz, że od 2012 roku Centrum Handlowe Karolinka korzysta wyłącznie z energii odnawialnej? #JesteśmyEKO! A Ty? Zatrzymaj się na EKO Przystanku wraz z rodziną 19 maja w Karolince! Odbierz jedną z 2000 sadzonek krzewów w zamian za surowce wtórne. Zróbmy coś razem dla środowiska i #dlacałejrodziny!

O tym, że postępująca degradacja środowiska naturalnego niesie ze sobą groźne skutki dla człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Pytanie – co możemy zrobić żeby temu przeciwdziałać? Na przykład segregować śmieci! Zachęcamy do tego wymieniając surowce wtórne na sadzonki krzewów. Przynieś na EKO Przystanek makulaturę, butelkę PET lub baterie a otrzymasz jedną z 2000 sadzonek. 

Na EKO Przystanku nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Z myślą o edukacji małych EKObohaterów powstanie specjalna strefa, w której dzieci będą mogły zasadzić własną roślinkę i fantazyjnie przyozdobić doniczkę. Dowiedzą się również wielu pożytecznych informacji o ekologii. W strefie zabaw znajdzie się miejsce na ogromną grę planszową, w której to dzieci są pionkami. Żeby dotrzeć do mety, trzeba będzie wykazać się wiedzą na temat ekologii. 

Zapraszamy także na parking Karolinki, do miasteczka rowerowego organizowanego przez salon Decathlon. W planach mamy prezentację sprzętu rowerowego oraz naukę bezpiecznej jazdy.

EKO Przystanek – już 19 maja w CH Karolinka, w godzinach 11:00-19:00. Wpadnij z rodziną po zastrzyk zielonej energii! Partnerem wydarzenia jest Decathlon, Leroy Merlin oraz Envipro. 

Jedna roślinka będzie wydawana w zamian za:

– 2 kg makulatury,

– lub 5 butelek PET,

– lub 8 szt. baterii,

– lub 1 szt. elektrośmieci.