Wróć do listy

Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi aktualnościami CH Karolinka.

Karolinka lubi pomagać

Data aktualizacji 23.09.2015

Rozpoczynamy akcję charytatywną na rzecz zwierząt znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji - podopiecznych opolskiej Fundacji „Azyl Nadziei”. Aby pomóc zwierzakom z Fundacji wystarczy tylko kiwnąć palcem - dosłownie. Wystarczy wejść na stronę www.karolinkapomaga.pl i kliknąć w baner ze zwierzęcą łapką. Każde kliknięcie zamieni się w złotówkę, którą przeznaczymy na leczenie i wyżywienie podopiecznych fundacji „Azyl Nadziei”. Drugi etap akcji odbędzie się w centrum 2 sierpnia. Wspólnie z Anną Guzik i wolontariuszami Fundacji każdy Opolanin będzie mógł poznać sposoby na mądre i efektowne pomaganie – niekoniecznie wielkim nakładem sił i środków.
Fundacja „Azyl Nadziei” została założona w 2008 roku, a jej celem jest pomoc zwierzakom z Opolszczyzny, z którymi los obszedł się najokrutniej. Jej podopiecznymi są przede wszystkim zwierzęta kalekie, chore i te, które ucierpiały w wypadkach tak bardzo, że ich jedyną szansą na spokojne życie jest fachowa opieka zapewniona przez pracowników i przyjaciół Fundacji, na którą nie mają szansy w domach prywatnych i dużych schroniskach.
Ponadto Fundacja stanowi schronienie dla osieroconych kociąt i szczeniąt oraz wszystkich zwierząt, które zostały brutalnie potraktowane przez byłych opiekunów. Znajdują się wśród nich psy i koty, ale również  fretki, świnki morskie, króliki, jeże, żółwie, papugi, gawrony, a nawet… legwan. Zwierzęta można wesprzeć finansowo, zostać wolontariuszem fundacji np. pomagając w wyprowadzaniu psów na spacer lub adoptować wybranego pupila.