Wróć do listy

Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi aktualnościami CH Karolinka.

Focus pobudza neurony - Było sobie życie

Data aktualizacji 12.10.2015

Szanowni Klienci,
Już od soboty 5 września do czwartku 17 września w godzinach otwarcia centrum zapraszamy na naukowy powrót do szkoły. Dla wszystkich dzieci przygotowaliśmy interaktywne centrum nauki „Focus pobudza neurony – Było sobie życie”. Na terenie specjalnie przygotowanego parku edukacyjno –rozrywkowego dzieci będą miały możliwość zapoznania się z zagadnieniami współczesnej medycyny, anatomii człowieka i genetyki. Pod okiem profesjonalnych animatorów dzieci odwiedzą m.in.: 
- Kino cyfrowe, w kształcie ludzkiego mózgu, gdzie emitowany będzie popularny serial „Było sobie życie”, który zabierze dzieci w fascynującą podróż do wnętrza ludzkiego organizmu.
- Strefę części ciała z 5 pięcioma eksponatami mózgu, serca, szkieletu kostnego, tułowia oraz układu krwionośnego. Dzieci dowiedzą się jak działa serce, dlaczego w naszych żyłach krąży krew, dowiedzą się za co odpowiadają poszczególne organy.
- Prawdziwe laboratorium z mikroskopami optycznymi do obserwacji ludzkich tkanek.
- Strefę DNA, w której dzieci poznają takie pojęcia jak kod DNA, RNA, chromosom, gen, dziedziczenie cech.
- Warsztaty pierwszej pomocy z ćwiczeniami na manekinie, dodatkowo dzieci dowiedzą się jak wezwać pomoc, jak zadbać o bezpieczeństwo nieprzytomnego człowieka.
Serdecznie zapraszamy do udziału również klasy szkolne. Udział w lekcjach jest bezpłatny, a zakres wiedzy dostosowywany do wieku uczniów. Zapisy na zajęcia lekcyjne pod numerem telefonu 721 570 961 oraz mailowo focus@elpadre.pl